Összegyűjtöttük, hogy a Széchenyi Pihenő Kártyát mely gyógy- és termálfürdők fogadják el. Az üdülési csekkhez képest eleinte bonyolultabb volt a helyzet, ugyanis a K&H, az MKB, az OTP kártyák elfogadóhelyeinek a köre sokáig eltérő volt, azaz nem mindegyik kibocsátó kártyáját fogadták el mindenhol. Ez a helyzet mostanra rendeződött, azaz lényegében már mindegyik kibocsátóval szerződnek az elfogadóhelyek.
A béren kívüli juttatásként adható SZÉP Kártya 2012-től váltotta ki teljes mértékben az üdülési csekket. A kártya segítségével szálláshelyeken, vendéglátóhelyeken és egyéb szabadidős szolgáltatásokért lehet fizetni. Jelenleg cafeteriaként évi 450 ezer forintnyi kedvezményes adózású juttatást kaphatnak a munkavállalók ennek révén.
Az üdülési csekkhez képest jóval szűkebb keretek között van meghatározva a Széchenyi Pihenő Kártyák felhasználási köre. A 450 ezer forintos összeg három alszámlára bontható: szálláshely (225 ezer forint), vendéglátás (150 ezer forint) és szabadidő alszámla (75 ezer forint). A termálfürdőknek, gyógyfürdőknek, strandoknak sokáig bosszúságot jelentett, hogy belépőjegyet csak a Pihenőkártya szabadidő alszámlájának a terhére tudtak eladni. A Magyar Fürdőszövetség kalkulációja szerint ez két év alatt közel egymilliárd forint bevételkiesést okozott a hazai fürdőknek. Az érdekvédelmi szervezet kérése végül meghallgatásra talált, így 2013 július elsejétől már mindhárom alszámla terhére lehet vásárolni belépőt a termál- és gyógyfürdőkbe is.
Fontos megjegyezni, hogy a jelenlegi összeállításunk az elfogadóhelyek 2014. április 7-i állapotát mutatja, ezek köre változhat. Érdemes utánanézni, hogy az egyes fürdőhelyeken egészen pontosan milyen formában használható fel a SZÉP Kártya, hiszen ez termálfürdőnként változhat. Egyes fürdőknél például nem mindegyik bejáratnál fogadják el a kártyát, esetleg nincs POS termináljuk, így csak webes, vagy telefonos módon tudják intézni a fizetést a pénztárnál, ami lassabb és körülményesebb.
A K&H, az MKB és az OTP által kibocsátott SZÉP Kártyákat elfogadó termálfürdők
– Abonyi Termálfürdő
– Agárdi Gyógy- és Termálfürdő
– Aquasziget Élményfürdő (Esztergom)
– Aquaworld Élményfürdő (Budapest)
– Árpád Gyógyfürdő (Békéscsaba)
– Bocskai Gyógyfürdő (Hajdúböszörmény)
– Budapesti gyógyfürdők: Dagály, Dandár, Lukács, Rudas, Széchenyi Fürdő, Szent Gellért
– Bükfürdő
– Csajda-Kerti Gyógyfürdő (Kalocsa)
– Csepeli Strandfürdő
– Csokonyavisontai Termálfürdő
– Gránit Gyógyfürdő (Zalakaros)
– Jászberényi Fürdő
– Kehida Termálfürdő (Kehidakustány)
– Kiskőrös Termálfürdő
– Kumánia Gyógyfürdő (Kisújszállás)
– Liget Gyógyfürdő (Gyomaendrőd)
– Martfűi Gyógyfürdő- és Uszoda
– Miskolctapolcai Barlangfürdő
– Mosonmagyaróvári Termálfürdő
– Napfényfürdő Aquapolis (Szeged)
– Nyíregyháza: Parkfürdő, Aquarius élményfürdő, Fürdőház, Tófürdő, Júlia Fürdő
– Orosháza Gyopárosi Gyógyfürdő
– Sárkány Gyógyfürdő (Nyírbátor)
– Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő
– Selyemréti Strandfürdő (Miskolc)
– Sóstó Gyógyfürdők (Nyíregyháza)
– Szent Gróth Termál (Zalaszentgrót)
– Tiszaparti Termálfürdő (Tiszakécske)
Forrás: Termál Online gyűjtés, a kártyakibocsátók adatbázisa alapján