-
Jönnek a gyógyhatású vízzel töltött medencék; téliesítik az egyik fővárosi fürdőt; rengeteg fejlesztés lesz Gyulán; a jódos fürdők két éllovasa; fürdős megoldás a térdízületi problémákra; Hévíz nevezetessége; jelenleg is üzemelő törökfürdők; az egykori Szent Imre Gyógyfürdő; a Kisváros fürdője.
-
Itt a heti termálfürdős hírösszefoglalónk, hogy ne maradjon le semmilyen fontos információról.
Változik a fürdőkre vonatkozó szabályozás. Ennek az egyik eleme, hogy a gyógyvíz mellett bevezetik a gyógyhatású víz fogalmát. Az illetékes hatóságot is megkérdeztük ezzel kapcsolatban és ide kattintva elolvashatja, hogy mi indokolta a változtatást és miben fog különbözni a gyógyvíztől a gyógyhatású víz.
Téliesítés miatt szombat óta nincs nyitva az egyik budapesti termálfürdő. Az újranyitás dátumát még nem közölték, de korábban ezek a munkák több hetet vettek igénybe. Gyulán párhuzamosan több fejlesztés is elkezdődött a Várfürdőben, ezeket itt foglaltuk össze.
Nagyon sok olyan hazai gyógyvíz van, aminek magas a jódtartalma, azonban kettő kiemelkedik ebből a sorból. Hogy hol találjuk a legmagasabb jódtartalmú gyógyvizeket? Ide kattintva megtudhatja.
Sokan kúrálják a térdízületi problémáikat a gyógyfürdőkben. Egyes szakorvosok javasolni szoktak egy módszert, amivel gyorsítható az állapotuk javulása. A lényege: nem elég csak üldögélni a gyógymedencében.
Hévíz egyik nevezetessége az indiai tündérrózsa. A virágnak érdekes története van, mert nem őshonos növényről van szó. 125 évvel ezelőtt telepítették be a tóba, erről itt olvashat.
Öt olyan fürdő található az országban, ami a régi törökfürdők utódjának tekinthető. Ebből jelenleg három üzemel. Érdemes tudni, hogy a nyitvatartása egyiknek sem szokványos.
Tudta, hogy egykor Budapesten létezett egy Szent Imre Gyógyfürdő is? Itt olvashatja el, hogy hol volt ez a gyógyfürdő és miért kapott később új nevet.
A végére egy fürdőtipp az őszi-téli időszakra: barátságos dunántúli kisváros, meglepően jó gyógyfürdővel. Itt olvashat a fürdőről bővebben.