-
A társadalombiztosítás által támogatott kezelések már önmagukban jó áron érhetők el, de néhány fürdő még ezen felül is kínál kedvezményeket.
-
Jellemzően abban az esetben, ha csomagban vesszük igénybe a tb-s gyógykúrákat.
-
A budapesti fürdőkben hatalmas különbségek vannak a tb-s árakban, de ez nem véletlen.
A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) támogatásával országszerte rengeteg fürdőben érhetők el a fürdőgyógyászati kezelések. Név szerint a következő kezelésekről van szó: gyógyvizes medencefürdő, gyógyvizes kádfürdő, iszappakolás, súlyfürdő, szénsavfürdő, orvosi gyógymasszázs, tangentor, víz alatti csoportos gyógytorna.
Ahogy nemrég írtuk, nem érhető el az összes kezelés mindenhol, de azért igyekeznek a hazai gyógyfürdők a lehető legszélesebb kínálatot nyújtani. Fontos megemlíteni, hogy a NEAK csak hozzájárul a költségekhez, nem téríti meg a kezelések teljes díját, ezért a betegeknek némi önrészt mindenhol fizetniük kell. Ugyanakkor azért ez még így is megjelentősen kedvező árat jelent.
Pláne kedvező árat jelent ahhoz képest, hogy a NEAK-os támogatás mértéke 2012 óta nem növekedett. Például egy országos minősítésű gyógyfürdőben egy gyógyvizes medencefürdőhöz csak 274 forint, egy súlyfürdőhöz 561 forint támogatást nyújt a társadalombiztosítás.
Évente két alkalommal 4×15 darab támogatott kezelés vehető igénybe a fő szabály szerint (van azért kivétel). Egyes fürdők különféle akciókat kínálnak a támogatott gyógykezeléseket igénybe vevő vendégek számára. Érdemes ezekről tudni, mert olykor egész jelentős kedvezménnyel érhetők el a tb-s kúracsomagok. Összegyűjtöttük, hogy hol és milyen kedvezményeket kínálnak.
Budapesti gyógyfürdők: ez nem kifejezetten fürdőgyógyászati kedvezmény, de érdemes róla tudni. A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. által működtetett gyógyfürdőkben nagyon jelentős különbségek vannak a NEAK által támogatott fürdőkezelések önrészében. Ez nem véletlen és nem azt jelzi, hogy a szolgáltatás minőségében lenne különbség.
Az eltérő árképzés mögött az áll, hogy az amúgy is zsúfoltabb fürdők irányából szeretnék azok felé a létesítményeik felé terelni a tb-s pácienseket, amelyeknek még bőven van szabad kapacitásuk. Érdemes ezt kihasználni, mert nagyon sokat lehet vele spórolni.
Például a Széchenyi Gyógyfürdőben egy gyógymedence belépő önrésze 2400 forint, a súlyfürdőé 1200 forint, az orvosi gyógymasszázsé 2300 forint. A Gellért Gyógyfürdőben ugyanez a három kezelés: 2400, 1800, 2100 forintba kerül.
Ezzel szemben a Dandár Gyógyfürdőben egy medencefürdő tb-s ára 900 forint, a gyógymasszázs 1400 forint. A Palatinusban és a Paskálban a fürdőbelépő 1400, a gyógymasszázs 1500 forint. A pesterzsébeti fürdőben a tb-s belépő 1200 forint, a gyógymasszázs 1500 forint. Ráadásul a medencefürdős tb-s belépő alapesetben csak 2 órás benntartózkodásra jogosít, viszont a Palatinusban nincs időkorlát.
Magyarán a Széchenyi és a Gellért helyett érdemesebb a fenti fürdőket választani, az időkorlátmentes benntartózkodás miatt ezen belül is különösen ajánlott a Palatinus fürdő.
Celldömölk-Vulkánfürdő: egész évben igen vonzó árakkal csalogatják a vendégeket. A medencefürdő önrésze mindössze 560 forint, a gyógyvizes kádfürdőé 420 forint, az iszappakolás 380 forint, súlyfürdő 300 forint, szénsavfürdő és a tangentor 365 forint, gyógymasszázs 500 forint, víz alatti csoportos gyógytorna 350 forint. Ezek nagyon baráti árak. Ugyanakkor a fürdőben csak kéthetente szombaton tartanak orvosi rendelést.
Cserkeszőlő: a település gyógyfürdőjében egy tb-s csomagajánlat érhető el. A medencefürdő, valamint napi 3 gyógykezelés ára 1200 forint. Ráadásul ehhez választhatnak egy ajándék szolgáltatást, ami az összes medence használata, vagy sószoba belépő lehet.
Győr: a Rába Quelle fürdő gyógyászati csomagja január eleje óta érhető el és visszavonásig érvényes. A 60 darabos tb-s kúracsomag ára 70 500 forint helyett nyugdíjasoknak csak 21 ezer forintba, aktív korúaknak 27 ezer forintba kerül. Az egy kezelésre jutó ár így 350, illetve 450 forint.
Hajdúszoboszlói Gyógyfürdő: van egy gyakorlatilag állandónak tekinthető tb-s csomagajánlatuk. Ez napi négyféle kezelést és ezen felül (!) gyógyfürdő belépőt is tartalmaz. Továbbá ajándék gyógyteát, vagy ásványvizet, a kezelési napokon ingyenes belépést az Árpád uszodába (ott is van gyógyvizes medence), 20 százalékos kedvezményt az Aqua-Palace élményfürdő áraiból. Legalább 4 napnyi csomag vásárlása esetén pedig ingyenes belépést biztosítanak vasárnap is a gyógyfürdőbe.
Jelenleg ennek az ára hétköznapokon 1700 forint. Viszont, akik már két hasonló kúrán részt vettek, azok törzsvendégnek számítanak és ebből kapnak 10 százalék kedvezményt. Sőt, most egy március 13-ig érvényes akció keretében 20 százalék a törzsvendég kedvezmény mértéke. Ez így összességében egy nagyon jó ajánlatnak számít.