-
Pest megyében is található néhány egészen jó ár-érték arányú termálfürdő.
-
Ezek közül több is rendelkezik gyógyvíz minősítéssel.
Önkritikusan be kell vallunk, hogy a Pest megyében található termálfürdőkkel mostanában keveset foglalkoztunk. Holott a Budapestet körülölelő megyében is találhatók jó – bár szélesebb körben nem mindig túl ismert – fürdők. Ezen belül most mutatunk négy olyan fürdőt, ahol egy felnőtt, egész napos belépőt megkapunk 2000 forintért, vagy akár olcsóbban is.
Ceglédi Gyógy- és Strandfürdő
A téli szezonban csak a fedett medencék működnek, viszont cserébe a nyári strandszezonon kívül kedvezőbb jegyárakkal találkozhatunk a ceglédi termálfürdőben. Egy felnőtt napijegy hétköznap 1600, hétvégén 1900 forintba kerül. A kedvezményes jegy pedig 1300, illetve 1500 forintba. A kedvezményes jegyet meglehetősen széles kör veheti igénybe: gyerekek, nappali tagozatos diákok, nyugdíjasok, rokkantak és a helyi lakosok.
A fürdőben ráadásul nem „egyszerű” termálvíz található, hanem gyógyvíz. A minősítést 2004-ben szerezte meg a fürdő, amikor orvosilag is igazolták a nátrium-klorid-hidrogénkarbonátos, fluoros, jódos víz hatását a mozgásszervi, emésztőrendszeri, bőrgyógyászati betegségek esetén. A ceglédi gyógyvíz hatásáról itt is olvashat.
A ceglédihez hasonlóan az AquaLand is egy viszonylag újabb fürdő. Az itt feltörő, „Keve gyöngye” névre keresztelt termálvíz 2007-ben kapott gyógyvíz minősítést. A nátrium-hidrogénkarbonátos víz elsősorban mozgásszervi betegségek kezelésére alkalmas. A fedett részlegben egy hűvösebb, 27 Celsius fokos vizű úszómedence, 32 Celsius fokos gyermekmedence, valamint egy 38 Celsius fokos – gyógyvízzel töltött – élménymedence található, de a kültéren télen is üzemel az egyik termálvizes medence.
A fürdő szezonon kívüli jegyárai kedvezőek. A fedett részlegbe hétköznap 1700, hétvégén 2000 forintért váltható belépő. Nyugdíjasoknak, diákoknak ugyanez 1500 és 1800 forintba, gyerekeknek pedig 900 és 1000 forintba kerül.
Strandfürdőről van szó, tehát nincs fedett medencéjük, de egész évben üzemel a létesítmény. Sokan télen is kifejezetten a szabadtéri medencéket keresik, nekik tökéletes választás lehet a gödi fürdő. Egy felnőtt jegy 1250 forintba, egy gyermek, nyugdíjas és diákjegy pedig 850 forintba kerül. Amire a fürdőt felkereső vendégeknek figyelniük kell, hogy a téli szezonban megnyirbálják a nyitvatartási időt és a decemberi munkaszüneti napokon sem tartottak/tartanak nyitva: tehát zárva voltak karácsonykor és nem nyitnak ki szilveszterkor, illetve január elsején sem.
A gödihez annyiban hasonlít a leányfalui fürdő, hogy csak strandmedencéik vannak, de télen is üzemelnek. Azonban a nyitvatartási idejük kedvezőbb, hiszen minden nap 6 órától 19 óráig várják a vendégeket. Péntekenként és szombatonként pedig éjfélig tartó éjszakai fürdőzést is rendeznek. Ráadásul az ünnepi időszakban sem zárnak be. (A pontos nyitva tartásról a honlapjukon érdemes tájékozódni).
Plusz pont a fürdőnek, hogy megszerezték a gyógyvíz minősítést, s egy egész jó összetételű – kalcium-magnézium, hidrogénkarbonátos-szulfátos – vízzel töltik fel a medencéket. A gödihez képest azonban a jegyáraik kicsit drágábbak: egy felnőtt belépő 1850 forint, a nyugdíjas jegy 1100 forint, helyi lakosoknak pedig 1000 forint.
Budapesti termálfürdőket tesztelt egy független szervezet. Ide kattintva megtudhatja, hogy melyik termálfürdőt találták a legjobbnak. Amennyiben térdfájdalmakkal küszködik, akkor ezt a cikkünket is érdemes elolvasnia.