-
Már csak jövő hét keddig tart nyitva a Gellért Gyógyfürdő.
-
Érdemes kihasználni ezt a bő egy hetet, mert évekig zárva lesz a patinás műemlékfürdő.
Ahogy már korábban többször írtuk, október elsején bezárja kapuit a budapesti Gellért Gyógyfürdő és több évig biztosan zárva lesz. A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. létesítményei közül egyébként a Gellért számított az elmúlt években a második legnépszerűbbnek. Például az elmúlt esztendőben 420 ezer látogatója volt a patinás fürdőnek és 4,2 milliárd forint árbevételt ért el.
A fürdő bezárása már évek óta napirenden van. Először 2021-ben lehetett arról hallani, hogy már tényleg halaszthatatlanná vált a fürdőépület átfogó rekonstrukciója, erre ugyanis legutóbb a 70-es években került sor. A felújításhoz az is jó apropót jelentett, hogy a pandémia előtt nem sokkal új tulajdonoshoz került a fürdővel egy épületegységet alkotó Gellért Hotel. Márpedig a szálloda és a fürdő felújítását egymással összehangolva érdemes elvégezni.
A szállodát megvásároló Indotek Group végül nem kezdett bele a felújításba, hanem 2022-ben eladta a hotelt a BDPST Groupnak. Ezt követően egy darabig már nem volt szó bezárásról. Egy akkori hír szerint úgy oldották volna meg a Gellért Gyógyfürdő felújítását, hogy közben nem zárják be.
Ebben idén év elején jött egy újabb fordulat, ugyanis a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. által a Fővárosi Közgyűléshez benyújtott üzleti tervben már nem számoltak 2025 utolsó negyedévére árbevétellel a Gellért Gyógyfürdő kapcsán.
A szálloda tulajdonosa olyan statikai szakvéleményt küldött a fürdővállalatnak, amely szerint a Gellért Gyógyfürdő feladógépházának statikai állapota életveszélyes. A hotel ezen épületrész feletti területein a szálloda felújításához szükséges bontási munkákat az épületrész megerősítéséig nem tudják elkezdeni. A megerősítési munkákat csak a feladógépházban lévő technológia leállításával lehet megoldani, ami miatt viszont a fürdő vízellátása nem lehetséges. „A fürdő bezárása emiatt 2025 őszén biztosan bekövetkezik” – írták.
A Gellért felújítása mintegy 20 milliárd forintba kerül, amihez hitelt kell felvennie az önkormányzati tulajdonú társaságnak, az újranyitás pedig 2028-ra várható. Ehhez pedig azért tegyünk hozzá, hogy az elmúlt évben több olyan fürdőfejlesztést láttunk, amit jelentős csúszással adtak át, mint olyat, ami időre elkészült.
Tehát aki teheti, annak érdemes jövő hét keddig felkeresni a Gellértet, mert október 1-jétől kezdődően évekig zárva tart a patinás gyógyfürdő.
Itt egy különösen hatékony és hazánkban elterjedt gyógyvízfajtáról olvashat.