-
Az elmúlt években több fejlesztés is megvalósult a Dandár Gyógyfürdőben.
-
Ezek révén a vendégforgalom több mint a duplájára nőtt, a jegyáraik viszont továbbra is kedvezőek.
-
Pláne budapesti viszonylatban.
-
Az OEP kezelések is náluk a legolcsóbbak a fővárosban.
Szeptemberben írtunk már arról, hogy kisebb felújítások történtek a fővárosi Dandár Gyógyfürdőben. Új burkolatot kaptak a beltéri medencék és a falak, felújították az öltözőt, valamint egy új vizesblokkot alakítottak ki. Mostanában rengeteget fejlődött a Dandár, hiszen pont egy évvel ezelőtt új kültéri medencét, szaunát és gőzfürdőt is átadtak.
Mindezekről és magáról a fürdőről is készített egy műsort a ferencvárosi Kilenc.tv. A teljes videó a cikk végén tekinthető meg.
Összefoglalunk néhány fontosabb dolgot, ami kiderült a műsorból.
-
A fürdő 1930-as években épült, mint tisztasági fürdő. Ez azt jelentette, hogy a környéken lakóknak nem volt fürdőszobájuk, ezért ide jártak mosakodni. 1978 óta működik a Dandár gyógyfürdőként, de eleinte nem volt saját termálforrása, ezért a Széchenyi Gyógyfürdőből hordták lajtos kocsival a vizet. 2000 óta van saját kútjuk, a fürdő vize hasonló a Gellért Gyógyfürdőjéhez.
-
2013-ban kezdődött a fürdő felújítása.
-
A fürdő két részre osztható: a beltéri részleg, amihez gyógyvizes medence és egy szauna is tartozik – ez része az alapáras szolgáltatásnak. A másik – feláras – részben külső, kevert vizű élménymedence, valamint egy finn szauna, merülőmedence és gőzkabin áll a vendégek rendelkezésére.
-
A videón megszólal a gyógyfürdő egyik masszőrje is. Elmondása szerint a vendégek 90 százaléka gyógymasszázst igényel, a többiek különféle aromamasszázsokat. Októbertől májusig van a legtöbb vendégük.
-
A mostani átalakítások után nem emelt árat a fürdő, így továbbra is 1500 forintba kerülnek a belépőjegyek. Aki a külső medencét és az ottani szaunát is szeretné igénybe venni, annak ezen felül 700 forintos felárat kell fizetnie.
-
Vékes Orsolya fürdővezető elmondása szerint Budapesten a masszázsok és az OEP kezelések is náluk a legolcsóbbak.
-
Növelték a hétvégi nyitva tartási időt (8:00-tól 18:00-ig), mert olyankor nagyon megnőtt a vendégforgalmuk.
-
Tavaly még csak napi átlagban 130 vendégük volt, most már 2-300-an is megfordulnak a Dandárban.
-
Változott a vendégek összetétele: egyre több a fiatal, főleg délutánonként. Újabb trend az is, hogy nem esik vissza a nyári vendégforgalmuk a kültéri medencének köszönhetően.
-
Délután olcsóbb belépőjegyet is kínálanak (17 óra után 1100 forint).
-
A gyógyfürdő egyébként egy társasház mellett fekszik, aminek az ablakai a Dandár belső udvarára néznek, ahol a kültéri medence miatt tavaly óta nagyobb a nyüzsgés. A lakóknak ezért kedvezményes bérletet kínálnak 50 százalékos kedvezménnyel.
-
Hétköznapokon kedvezményes belépőt válthatnak a nyugdíjasok és a diákok 1000 forintért.