Természetes módon kevés helyen érhető el a szénsavas fürdő, viszont a szénsavas kádfürdő sok gyógyfürdő és termálhotel kínálatában megtalálható.
Természetes szénsavas gyógyfürdőből nagyon kevés van. Hazánkban a legismertebb talán a Balatonfüredi Szívkórházban működő szénsavas fürdő. Ezt azonban a szívbetegségekben szenvedők rehabilitációja során használják, külső látogatók számára nem nyitott. Maga a természetes szénsavas víz amúgy sem a legideálisabb fürdőforrás, hiszen ezek viszonylag hidegek, ezért melegíteni kell a vizet. A szénsavas forrásáról ismert erdélyi Borszék településen is melegített vizű szénsavas fürdő található. Nem véletlen, hogy mind a füredi, mind a borszéki víznek elterjedtebb az ivókúrához való használata. (A balatonfüredi forrásvízről ide kattintva olvashat).
A szénsavas fürdőnek azonban rendkívül kedvező élettani hatása van, elsősorban értágító, keringést fokozó tulajdonsága ismert, ezért is használják a szívinfarktus és a szív- illetve érműtétek utókezelése során. Ezen felül csökkenti a vérnyomást, gyorsítja a sebgyógyulást, a lábszárfekély tüneteit enyhíti. A szén-dioxid stimulálja a légzőközpontot, így mélyebbé válik a légzés is az ilyen fürdőkezelések során. Nem csak betegségek kezelésére alkalmas, ugyanis stresszoldó hatása is ismert.
A szénsavfürdő mesterséges formája nagyon sok gyógyfürdőben elérhető, ráadásul a szénsavas kádfürdős kezelésekhez – orvosi javaslatra – OEP-támogatás is igénybe vehető. Ahogy már többször is írtuk, az OEP nem finanszírozza a kezelések teljes költségét, ezért valamekkora önrészt fizetni kell a szénsavfürdő után is. Például Bükfürdőn és Zalakaroson kezelésenként 300 forintot, a Harkányi Gyógyfürdőben 500 forintot, Hévízen a Hotel Aquamarinban 370 forintot, a miskolctapolcai Aquaterápiában pedig 350 forintot. Aki jogosult támogatásra, annak érdemes beszereznie orvosi javaslatot, ugyanis a szénsavas kádfürdőkezelés teljes ára 2-3000 forint alkalmanként.