-
Vételi ajánlatot fog tenni Nádudvar város a művelődési központ és a gyógyfürdő épülete esetében a tulajdonostársaknak.
-
Ez a lépés új fejlesztési lehetőségeket nyithat meg mindkét ingatlannál.
A Nádudvari Gyógyfürdőben október 16-án kezdődött el a téli üzemre való átállás, emiatt az elmúlt hetekben zárva tartottak. A mai naptól kezdődően viszont már újra várják a fürdőzőket a hét minden napján, 11 és 19 óra között.
Az elmúlt héten pedig egy olyan döntést hozott a város képviselő-testülete, ami jelentősen befolyásolja a fürdő kilátásait a következő évekre vonatkozóan. A rendszerváltás idején ugyanis az a döntés született, hogy a művelődési háznak és a könyvtárnak helyet biztosító ingatlan, valamint a gyógyfürdő 50 százalékban a településé, 50 százalékban pedig az egykori termelőszövetkezet utódszervezeteié legyen. Emiatt a művelődési ház esetében a Nádudvari Agráripari Szövetkezet, a fürdőnél pedig a Nagisz Zrt. az önkormányzat tulajdonostársa.
Mindez annyiból jelentett problémát az elmúlt évtizedekben, hogy számos fejlesztési forrásól lecsúszott a város. Sok esetben ugyanis csak akkor tudtak volna pályázni, ha az említett két ingatlan a település többségi érdekeltségébe tartozott volna.
Régóta tervezték a tulajdonviszonyok rendezését, viszont mostanra jött el az a pillanat, hogy ezen a téren konkrét lépés is történjen. A város október 26-i képviselő-testületi ülésén ezért az volt az egyik napirendi pont, hogy vételi ajánlatot tehessen a város a két ingatlanban meglévő tulajdonrészekre.
Maczik Erika, Nádudvar polgármestere az ülésen hosszan beszélt erről a témáról. Elmondta, hogy a legutóbbi egyeztetések alapján a tulajdonostársak is nyitottak lennének az eladásra, illetve a felelős gazdálkodásuknak köszönhetően a településnek is van erre szabad forrása. Az ingatlanokat felértékelték, a művelődési ház esetében 400 millió forint, a gyógyfürdőnél 280 millió forint teljes értékről van szó. A terv az, hogy 2024-ben lezárhassák a vételi folyamatot.
A fürdő kapcsán egy szomszédos üres telek is a tranzakció része lenne. Rövid távon ez a megállapodás megnyitná a lehetőségét annak, hogy a feltörő termálvíz hőenergiáját is hasznosítsák. Hosszabb távon pedig szeretnék fejleszteni, bővíteni a gyógyfürdőt.
A napirendi pontot minden képviselő megszavazta, így megkezdődhetnek a tárgyalások a tulajdonrészek megvásárlásáról.