• Jodidos, szulfidos, nátrium-hidrogénkarbonátos víz, jelentős metakovasav tartalommal – ilyen összetételű termálvíz várja a Túrkevére látogatókat.

  • A víz gyógyhatását a 90-es évek elején hivatalosan is igazolták.

„A Népjóléti Minisztérium Országos Gyógyhelyi és Gyógyfürdőügyi főigazgatósága a Túrkeve – 26 kútkataszteri számú – hévízkút vizének külső (fürdővízkénti alkalmazásában) a gyógyvíz megnevezés használatát az engedélyező határozatban foglalt feltételek mellett engedélyezte” – ez a hamisítatlan hivatalnoknyelven írt szöveg 1991 tavaszán jelent meg a Belügyi Közlönyben. Ekkor kapott hivatalosan is gyógyvíz minősítést a Túrkevén feltörő termálvíz.

Akkor már régóta várták ezt a minősítést a túrkeveiek, hiszen 1987-ben indult el a víz gyógyhatását igazoló folyamat, azaz meglehetősen sokáig tartott. A korabeli sajtóhírek szerint nem a víz gyógyhatása volt kérdéses, hanem a hivatali ügyintézéssel adódtak gondok (apró érdekesség: annak idején a csisztai gyógyvíz esetében sem ment zökkenőmentesen ez az ügyintézés, ahogy nemrég írtuk). Ugyanakkor nagy meglepetést sem okozott a minősítés megszerzése Túrkevén, hiszen az 1955-ben talált termálvíz kedvező hatását ekkora már sokan megtapasztalhatták a nagykunsági település fürdőjében.

A Túrkeve Termálfürdő egész évben jó választás lehet nemcsak a gyógyulni vágyóknak, hanem azoknak is, akik pusztán vizes kikapcsolódási lehetőséget keresnek.

A termálfürdő szabadtéri részén télen és nyáron is üzemelő gyógyvizes medence mellett szezonális úszómedence és élménymedence is található. A fedett részlegben két gyógymedence, gyógyvizes gyógytorna és súlyfürdő medence, sportmedence, gyerekmedence, csúszdamedence, pezsgőmedence és egy Kneipp-taposó áll a vendégek rendelkezésére. Ezen felül, játszóház és sószoba is része az fürdő kínálatának.

Túrkeve gyógyvizes medence

Mire jó a túrkevei gyógyvíz?

A túrkevei gyógyvíz jód-, kén- és nátrium-hidrogénkarbonát-tartalmú, magas metakovasav szinttel rendelkezik, így kiválóan alkalmas krónikus reumás, ízületi, bőrgyógyászati és nőgyógyászati betegségek kezelésére, valamint műtétek utáni rehabilitációra és mozgásszervi problémák megelőzésére és gyógyítására. A sérülések és törések utáni rehabilitációban is fontos szerepet játszhat, mivel jelentősen gyorsítja a gyógyulás folyamatát.

A kihasználatlan hazai gyógyvizekről ide kattintva olvashat.