• Hatékony mozgásszervi panaszoknál, továbbá sérülések utókezelésénél, valamint egyes nőgyógyászati problémák esetén is.

  • 46 évvel ezelőtt adták ki Szabolcs-Szatmár-Bereg első gyógyvíz minősítését.

Kisvárdán már több száz évvel ezelőtt is ismerték a meleg vizű forrásokat. Olyannyira, hogy az 1800-as évek közepén egy fürdőt is kialakítottak, amelyet gyógyulás céljából látogattak az emberek, bár a létesítményt még az ezredforduló előtt bezárták.

1960-ban a település vezetése úgy döntött, termálkutat fúrat, hogy fürdőt építsenek. Az eredeti tervek szerint ez főként tisztasági fürdőként szolgált volna, mivel abban az időben a legtöbb házban még nem volt fürdőszoba. Az 1962-es mélyfúrás nem hozott eredményt, a kút kevés vizet adott, annak ellenére, hogy több mint ezer méter mélyen jártak. Az 1964-es második próbálkozás azonban sikeres volt, és termálvíz tört a felszínre, amelynek köszönhetően 1967-ben megnyílt a fürdő. Ezt sokáig Várfürdőnek nevezték, de néhány évvel ezelőtti felújítása óta Aquacinema néven ismert.

A fürdő megnyitását követő években sokan már sejtették a víz gyógyhatását, de ezt igazolni kellett. A kisvárdai kórház orvosai 1973-ban bizottságot hoztak létre a víz hatásának bizonyítására.

Az átfogó vizsgálatok eredményeként 1978-ban Kisvárda termálvize – a megyében elsőként – gyógyvíz minősítést kapott, és a fürdő abban az évben a gyógyfürdő címet is elnyerte.

Kisvárda gyógyvize jelentős metakovasav tartalommal rendelkezik, összes oldott ásványianyag-tartalma pedig literenként 2067 mg. A víz előnyös a különféle mozgásszervi betegségek kezelésére, de húzódások, rándulások, ficamok és csonttörések utókezelésére is kiváló. Emellett idült nőgyógyászati gyulladások esetén is javasolt a használata.

Aquacinema Kisvárda fedett fürdő

Nyár végi fürdőtipp: két remek ár-érték arányú termálfürdő a Tiszától keletre.