• Kisebb felújítás miatt két hétig zárva tart a Nagyatád patinás gyógyfürdője.

  • De addig sem marad senki fürdőzési lehetőség nélkül, ugyanis a megszokottnál tovább tart a termálstrand 2025-ös szezonja.

Somogy vármegye déli felén, a Balaton délnyugati részétől körülbelül 60 kilométerre található Nagyatád város. A fürdőkínálatuk irigylésreméltó, hiszen klasszikus gyógyfürdő, tanuszoda és szezonális, szabadtéri medencés termálstrand is található a településen.

Talán sokan nem is tudják, hogy a Nagyatádi Gyógyfürdő a legnagyobb múltra visszatekintő hazai fürdők közé tartozik, hiszen 1907-ben nyitották meg. A Nagyatád központjában lévő gyógyfürdőtől mindössze egy kilométerre találjuk az 1989-ben átadott strandfürdőt. Utóbbi szezonálisan, nyáron üzemel, jellemzően a nyár legvégén be is zárják. Azonban idén más lesz a helyzet.

Ennek az oka az, hogy a gyógyfürdőben augusztus 25-én, jövő hétfőn kisebb felújítási munkák kezdődnek és két hétig, szeptember 7-ig tartanak. Ebben az időszakban csak a gyógyászati részleg fog működni. A strandfürdőben normál esetben augusztus 31-én véget érne a szezon, viszont a gyógyfürdős karbantartás miatt megtoldják egy héttel a strandidényt. Így a strand idén szeptember 7-ig várja a fürdőzőket. A strandfürdő augusztus 31-ig 8 és 19 óra között, szeptember első hetében 8 és 18 óra között tart nyitva.

termálmedence a nagyatádi termálstrandon

Megéri felkeresni a termálstrandot, hiszen itt a rendezett, parkosított strandterületen négy medence áll a vendégek rendelkezésére. A kínálat része egy nagy élménymedence csúszdával, valamint egy részben fedett termálvizes medence. Emellett 50 méteres úszómedence és egy gyermekek számára kialakított pancsolómedence is a kínálat része. A termálmedence vize 34-38 Celsius-fokos, így hűvösebb napokon is kellemesen meleg. Az élménymedence 30-32, az úszómedence 26-27, míg a gyerekmedence 32-34 Celsius-fokos vizű.

A somogyi termálfürdők egyik közös jellemzője, hogy kedvező, értékarányos jegyárakkal várják a vendégeket, és ez alól a nagyatádi strand sem jelent kivételt. Idén a felnőtt belépő 3000 forintba kerül, a diákok és nyugdíjasok 2200 forintért válthatnak jegyet, míg a 3 és 14 év közötti gyermekek számára 1400 forint a belépő. Egy négytagú család – két felnőttel és két gyermekkel – összesen 7800 forintért léphet be. A helyiek számára mindemellett további kedvezményeket is kínálnak.

a nagyatádi termálstrand medencéi

A nagyatádi gyógyvíz kedvező hatásairól korábban itt írtunk.