• A nyakzuhannyal jól átmasszírozható a hát és a vállak, ezért is szeretik sokan.

  • A töltő-ürítő rendszerű gyógyvizes medencékben azonban már néhány hónapja ezek nem üzemelhetnek, többek között Békéscsabán is hiányolják a vízfelszín feletti élményelemeket.

Idén megváltozott a fürdőkre vonatkozó szabályozás. Ennek része az is, hogy a töltő-ürítő rendszerű gyógyvizes medencékben nem üzemeltethetők a felszín feletti élményelemek – tipikusan a nyakzuhanyok, vízköpők. (A többi medencetípusnál ezek továbbra is használhatók).

Emiatt még tavasszal országszerte lekapcsolták ezeket a gyógymedencés élményelemeket, amit azonban sok vendég azóta is hiányol. Így van ez a békéscsabai Árpád Gyógy- és Strandfürdőben is. A Behir.hu tudósítása idézi az egyik fürdővendéget, aki elmondta, hogy jólesett neki a vállainak, hátának, derekának átmasszírozása. „A másik medencében ugyan van egy ilyen elem, de az csak a derekunkra jó. Remélem, vissza tudják majd kapcsolni” – fogalmazott a hölgy.

A Behir.hu-nak Zsadon Endre, az Árpád Gyógy- és Strandfürdő vezetője elmondta, hogy a töltő-ürítő medencéket este leengedik, kitakarítják, majd újra feltöltik, hogy reggel újra tisztán tudják használni a vendégek. „A békéscsabai fürdőben ilyenek a termálvizes medencék. Ezek esetében a jogszabályok egyre szigorodnak. Öt éven belül ezeket a medencéket vízforgatóval kell ellátnunk. Illetve ezekben a medencékben felszíni élményelem nem működhet, ezeket mi sem működtetjük” – tájékoztatott a szakember.

A Magyar Fürdőszövetség elnökségi tagjaként a fürdőigazgató hozzátette: a hazai fürdők érdekében fogalmaztak meg pontokat, amelyekkel egy-egy esetben enyhítéseket szeretnének elérni a szabályozás tekintetében, véleményük szerint ugyanis nem minden szigorítás szolgálja a fürdőzők érdekeit.

Berekfürdő nyakzuhany

Egyébként még tavasszal megkérdeztük az illetékes hatóságot erről a „nyakzuhanyos szabályról”. A részletes válaszukat itt olvashatják.

Itt pedig megnézhetik a Behir tudósítását is: