-
Egy év alatt 70-80 ezerről 165 ezerre nőtt a Paskál Gyógy- és Strandfürdő vendégszáma.
-
A felújított és kibővített termálfürdő két díjat is kapott a közelmúltban.
2017. szeptember 5-én 20. alkalommal adták át a Magyar Termék Nagydíj kitüntetéseket, amelyeket idén 54 cég 64 terméke, illetve szolgáltatása érdemelt ki. A nyertesek között található a Paskál Gyógy- és Strandfürdő is. A fürdő elnyerte a Poli-Farbe Kft. különdíját is az „Innovatív és élhetőbb tér kialakításáért”.
Az 1989-ben épült fürdő a tavalyi beruházásig két medencével üzemelt. A fejlesztésnek köszönhetően azonban a termálfürdő területén egy közel 1400 négyzetméter alapterületű, új fürdőépület került kialakításra.
A fedett földszinti részen egy tanmedence, egy gyerekmedence, egy gyógymedence és egy kinti-benti, vízi bárral üzemelő élménymedence is kialakításra került. Az új fürdőrészben szaunák, kezelőhelyiségek, valamint egy speciális, geotermikus szauna is épült, amely az egyetlen ilyen jellegű szauna Magyarországon, mivel a szauna páratartalmát és hőmérsékletét saját hévízkút biztosítja, közvetlen kifolyással a szaunában.
A vendégek kényelmét egy beltéri terasz és a belső udvarban kialakított pihenő helyiségek szolgálják. Felújításra és átalakításra kerültek a strand medencéi, öltözői is.
Az átalakítás során a korábban egybeépített rombusz, illetve téglalap alakú medencék szétválasztásra kerültek, így jelenleg már külön strand- és úszómedence üzemel a strand területén. Ez utóbbi télen is üzemel.
A fürdővendégek részére külön parkoló került kialakításra a fürdő melletti területen. A kulturált, parkosított környezetben a kültéri fitneszgépek és sportpályák biztosítanak pihenési lehetőséget.
A Paskál Gyógy- és Strandfürdő épületeinek és medencéinek hőszükségletét, megújuló geotermikus energiaként saját, 62 Celsius-fok hőmérsékletű hévízkút biztosítja. Az újonnan megépített termálépület fűtését biztonsági tartalékként gázkazánok segítik, az épület hőszükségletének megfelelő teljesítménnyel.
A geotermikus fűtés azonban olyannyira jól működik, hogy a termálfürdő első téli szezonjában nem volt szükség fosszilis energiafelhasználásra. Az épületben a megfelelő hőkomfortot a medenceterekben padlófűtéssel, az egyéb kiszolgáló- és tartózkodó helyiségekben pedig radiátoros fűtéssel biztosítják.
A fürdő várakozáson felüli forgalomnövekedésének köszönhetően rövid időn belül szükségessé váltak további fejlesztések. Ezen beruházás keretén belül átadásra került egy új, 30 négyzetméter területű szauna, további masszázs-helyiségek, illetve megújult a gyerekmedence, a játszótér és a vendéglátóegységek.
A termálfürdőt 2015-ig 70-80 ezer vendég kereste fel a nyári szezonban. Ehhez képest 2016-ban már közel 165 ezer látogatót fogadott, azaz 92 százalékkal növelve forgalmát a korábbi évhez képest, amely elsősorban a bővítésnek, illetve a fokozott marketing kommunikációnak köszönhető.
Idén nyáron egyébként kitűnően teljesített a Budapest Gyógyfürdői Zrt. összes egysége, hiszen a nyári hónapok alatt közel 1,18 millió vendég kereste fel a 11 fürdőt, strandot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évi hasonló időszakhoz képest.
A strandok közül legjobban a Paskál teljesített, ahol 73 százalékkal nőtt a forgalom. A többi strandon az emelkedés mértéke 43-50 százalék között mozgott. Az állandó gyógyfürdőkben 6-14 százalékkal nőtt a látogatók száma a szezonban. A kimagasló látogatottságnak köszönhetően a társaság bevétele 17 százalékkal haladta meg a tavalyi eredményeket.