-
A következő időszakban három fővárosi fürdő felújítását tervezi a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt.
-
Mindez 4,8 milliárd forintba fog kerülni.
-
Visszaforgatják a társaság nyereségét és hitelt is vennének fel.
A budapesti fürdők terén az idei év nagy újdonsága a Paskál Strandfürdő felújítása, illetve átépítése lesz. A beruházás részeként egy új épületet is kialakítanak, ahol beltéri medencék is helyet kapnak, s a létesítmény egész évben nyitva lesz. A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt.-hez (BGYH) tartozó fürdők fejlesztése ezzel nem ér véget. Az MTI híre szerint ugyanis a Fővárosi Közgyűlés a jövő héten tárgyal a BGYH hitelfelvételi kérelméről. A fürdőket üzemeltető – önkormányzati tulajdonú – társaság 1,9 milliárd forint hitelt venne fel három fürdő fejlesztéséhez.
Ez egyébként nem újdonság, Szőke László, a BGYH vezérigazgatója már egy 2014 nyarán adott interjúban is arról beszélt, hogy amennyiben nem kapnak önkormányzati, vagy állami támogatást, akkor hitelt fognak felvenni. A közel egymilliárd forintos éves nyereségüket nem veszi ki a cégből a tulajdonos, azaz ezt a fürdőkre tudják költeni, a szükséges beruházásokhoz azonban ez önmagában nem elegendő.
A Palatinus Strandfürdő fejlesztésére 2,2 milliárd forintot költenének, amihez 1,2 milliárd forint hitelt vennének fel. A Széchenyi Gyógyfürdőben 1,5 milliárd forintos beruházásra van szükség a gépészet terén, ehhez az önerő mellett 500 millió forint hitelt igényelnének. A Paskál Strandfürdő már folyamatban lévő, 1,1 milliárd forintos fejlesztéséhez pedig 200 millió forint hitelre lenne szükségük. Azaz összességében 4,8 milliárd forintnyi beruházás valósulhat meg.
A korábbi tervek szerint a Palatinusnál az idei strandszezon után kezdődnének a munkálatok, amelyek 2017 nyaráig tartanának. A Palatinus főépületének rekonstrukciója során az eredeti állapotok visszaállítása a cél, az oda nem illő épületrészek elbontásával, átépítésével. Egy új alagsori wellness részleg kialakítása is szerepel a tervekben, a szükséges kiegészítő terek megvalósításával: fűtött öltözők, fittnesz-terem, büfé, iroda, gyógyászati és kiszolgáló egységek. A beruházás fő célja, hogy az épület illeszkedjen a Margitsziget új arculatához, szerves része legyen a közelgő hazai rendezésű vizes világbajnokságnak.
A Széchenyi Gyógyfürdő esetében nem látványos, de létfontosságú fejlesztésekre van szükség, ugyanis a gépészeti berendezések mára teljesen elavulttá váltak. Márpedig a rendkívül népszerű fürdő esetében akár csak egyetlen napi üzemszünet is 10 millió forint kiesést jelentene. A gépészeti fejlesztést már csak ezért is úgy tervezik megvalósítani, hogy a gyógyfürdő működését ne zavarja, magyarán nem lesz szükség a Széchenyi Gyógyfürdő bezárására a felújítás alatt.