-
Három, különböző hőfokú termálvízzel töltött medence jelenti a választékot a Nosztalgia Strandfürdőben.
-
Nemrég volt egy kisebb áremelés, de még így is nagyon jó ár-érték arányú fürdőnek számít.
A fürdőzők egy része imádja a hatalmas fürdőkomplexumokat, ahol széles medenceválaszték és rengeteg egyéb szolgáltatás is megtalálható egy helyen. Azonban vannak olyan fürdőkedvelők is, akik kimondottan a kisebb, néhány medencés kis termálfürdőket szeretik. Nem feltétlenül csak anyagi okok miatt, hiszen a kisebb termálvizes, gyógyvizes fürdők egy része nagyon hangulatos, barátságos helynek számít.
Ezért volt nagyon jó ötlet, hogy Egerszalókon a 2000-es évek elején elkezdett fürdőfejlesztés során gondoltak mindkét vendégkörre. Megépült a hatalmas Saliris Resort fürdőszálló, de mellette Nosztalgia Strandfürdő néven egy kisebb, hárommedencés szabadtéri fürdőt is kialakítottak, ami egész évben nyitva tart. A „Nosztalgia” elnevezéssel a régi, vadregényes fürdőre utalnak, bár a korabeli viszonyokhoz képest ez kis fürdő is nagyon modernnek számít.
A Nosztalgia Strandfürdőben tehát három medence jelenti a választékot, ezeket 36-37, 37-38 és 38-39 Celsius-fokos vízzel töltik. Amiben még különleges a kis fürdő, hogy maratoni a nyitvatartási idejük, itt gyakorlatilag minden egyes nap lehetőség nyílik az éjszakai fürdőzésre. 9:30-kor nyitnak és pénteken, szombaton csak éjjel 1 órakor, a többi napon 23 órakor zárnak.
A jegyárakat a hónap elején emelték, de tényleg csak minimális mértékben – és tegyük hozzá, hogy legutóbb 2019-ben emeltek árat. A felnőtt belépő 1750-ről 1850 forintra, a nyugdíjas és a diák jegy 1350-ről 1450 forintra drágult. Ezzel még bőven a jó ár-érték arányú fürdők közé tartoznak. Még a parkolási költséggel érdemes számolni, a Nosztalgia Strand parkolójában egy napra 500 forint fizetendő.
A medencéket az egerszalóki gyógyvízzel töltik. A víz gyógyhatását 1992-ben, tehát még bőven a „vadfürdőzős” időszakban igazolták. Annak idején a vizsgálatot az önkormányzat finanszírozta és a termálvizet az egri kórházba szállítottak, majd ott végezték el a szükséges orvosi felmérést.
A víz az összetétele alapján a kalcium-magnézium-hidrogénkarbonátos hévizek csoportjába sorolható, amelynek a kéntartalma is jelentős. Az egerszalóki gyógyvíz javallatai közé tartoznak a degeneratív mozgásszervi betegségek (ízületi kopás, hát- és derékfájás), a gyulladásos mozgásszervi betegségek nem heveny időszakai, az ortopédiai és gerincsebészeti műtétek utáni rehabilitáció, egyes nőgyógyászati gyulladásos megbetegedések, továbbá az ekcéma és a pikkelysömör.
Itt megnézhet egy fotóritkaságot, amit 1990-ben készített az akkori fürdőről H. Szabó Sándor.