-
Jövőre lesz tervpályázat, 2027-ben készülnek el a kiviteli tervek és 2028-ban kezdődhet a Tófürdő tényleges fejlesztése.
-
A központi fürdőépület bontását és építését előrevennék a fejlesztések sorában.
Múlt héten közmeghallgatást tartottak Hévízen. A májusi hasonló eseményhez képest most kevésbé volt hangsúlyos a Hévízi Tófürdő helyzete, inkább egyéb témák kerültek szóba. (A teljes közmeghallgatás elérhető a Hévízi Televízió YouTube oldalán, de a cikk végére görgetve is megnézhetik).
Naszádos Péter, Hévíz polgármestere azonban néhány fejleményt megosztott a jelenleg részlegesen üzemelő Tófürdő fejlesztésével kapcsolatban. Ebből kiderült, hogy 2026 márciusában írnak majd ki egy nemzetközi tervpályázatot a Hévízi Tófürdő, illetve a kórház fejlesztésére. A tervbizottságban két fővel – polgármester, főépítész – Hévíz város is képviselteti magát.
A 2027-es esztendő a kivitelezési tervek készítéséről fog szólni, a tényleges fejlesztés pedig 2028-ban indulhat. Nem egyszerre vágnak bele minden munkába, hanem blokkokra lesz bontva a beruházás.
Ennek kapcsán Naszádos Péter arról is beszélt, hogy két dolgot mindenképpen szeretne elérni. Az egyik az, hogy mivel már eldőlt, hogy a fürdő központi fürdőházát mindenképpen le kell bontani, ezért erre már 2027-ben kerüljön sor. A másik: mivel blokkokban történik a fejlesztés – gazdasági épületek, kórház, fürdőépület – ezért ezek közül az említett központi fürdőépületet vegyék előre, ez legyen az első, amit megvalósítanak.

Aki mostanában keresné fel a Tófürdőt, annak fontos tudni, hogy a tóban jelenleg csak szabadtéren lehet fürdőzni. (Itt megnézhetik, hogy éppen hány fokos a víz). Az Ady utcai bejáraton át, a Festetics Fürdőházon keresztül lehet belépni a fürdőbe. Látogatható a Festetics Fürdőház és a terápiás részleg, a Kinesio-lab, a wellness-részleg, a Vitál Bár és a Medio Büfé, valamint a fedett pihenőterek a Festetics Fürdőház és a két vendéglátóegység közötti szakaszon („C” és „D” épület).
A mozgássérült vendégek számára a Festetics Fürdőházban koedukált öltözőt alakítottak ki, a C épület szabadtéri ülőmedencéjénél pedig betegbeemelő lift segíti a fürdőzést.
A Hévízi Tófürdő 8:30-kor nyit, a fürdési idő pedig október 26. és február 8. között 16 órakor zárul. A Fedett Fürdő és Terápiás Centrum november 3. óta minden nap hosszabbított nyitvatartással várja a vendégeket: a medencefürdő fürdési ideje egységesen 17:30-ig tart, hétfőtől vasárnapig. A nyitás időpontja nem változik: hétköznap 7 órakor, hétvégén 8 órakor nyitnak.
Napijegyek helyett időkorlátos belépők válthatók. A kétórás belépők ára 3000 forint, 60 év felettieknek és diákoknak 2500 forint. Az egyórás hosszabbítás 1500 forintba kerül, míg az időtúllépés pótdíja 1000 forint minden megkezdett félóráért.
Fontos információ, hogy a fenti belépőárak a wellness- és szaunarészleg használatát is magukban foglalják. Ugyanakkor ezekből még spórolhatnak egy keveset azok, akik a Hévízi Szobakiadók Szövetségének tagjainál szállnak meg. A náluk pihenő vendégek számára ugyanis kedvezményes jegyárat biztosít a Hévízi Tófürdő. A teljes árú belépő 2700 forintba, a nyugdíjas jegy 2250 forintba kerül.



