-
A 70-es évek Magyarországa jelenik meg Kereki Sándor fotóin.
-
A fotós életmű néhány képe felidézi a gyógyfürdők, strandok korabeli világát.
Kereki Sándor 1968-ban, 16 évesen egy fényképezőgépet kapott ajándékba a szüleitől . A gimnazista hamar rákapott a fotózásra, az automata gépet lecserélte egy manuálisra és fénymérőt is beszerzett. Ettől kezdve pedig jó néhány éven át szinte minden szabadidejét fotózással töltötte. A fényképezésbe, az előhívás részleteibe autodidakta módon – könyvekből, folyóiratokból – tanult bele.
Annak idején számos szakmai elismerést is szerzett a fotóival. Bulgáriában például aranyérmet nyert a Fotófórumon. Több egyéni kiállítása volt, többek közt a Képzőművészetin, a Műegyetemen vagy a Budapesti Fotóklubban, de legtöbb fényképe asztalfiókban maradt.
A sikerek ellenére a fotós pályafutása nem tartott sokáig, nagyjából tíz évig készítette a felvételeit. Feleség, gyerekek mellett egyre kevesebb szabadideje maradt, ezért még huszonévesen felhagyott a fényképezéssel. A képi világtól ugyanakkor nem került messze, 1975-től operatőrként dolgozott a Magyar Televíziónál.
Nemrég döntött úgy, hogy a 70-es évek Magyarországát kordokumentum-jelleggel megörökítő fotóit nem hagyja a fiókban porosodni és a teljes, közel 1800 képből álló életművét felajánlotta a Fortepannak, ahová egy évvel ezelőtt kerültek ki a fotók. Ezek között több fürdős, strandos témájú felvétel is található.
A lentiek közül a legtöbb a Széchenyi Gyógyfürdőben készült, 1973-ban. Kereki Sándor összes képét itt találják.