-
November 8-án véget ér a rövid karbantartási szünet és újra várja a fürdőzőket a Dél-Alföld egyik kedvelt élményfürdője, az AquaPalota.
-
A fürdőrészleg a Várfürdő belépő mellé váltott kiegészítő jeggyel látogatható.
Néhány termálfürdő az őszi tanítási szünet vége és a karácsonyi időszak kezdete közötti időszakra időzíti a szokásos karbantartási leállását. Ez olykor a teljes fürdőt, esetleg csak egyes medencéket, vagy éppen egyes fürdőrészlegeket érint. Utóbbiak közé tartozik a Gyulai Várfürdő, ahol az AquaPalota nevű élményfürdő részlegben április táján és így november elején szoktak öt-öt napos leállást tartani.
Ezt idén is a tanítási szünetet követő héten ejtették meg, azaz november 3-án, hétfőn zárt be az AquaPalota, az újranyitásra pedig november 8-án, szombaton kerül sor.
A 2013 decemberében átadott fedett élményfürdő jó befektetésnek bizonyult, hamar népszerűvé vált a fürdőzők körében. Sőt, egy új vendégkört is behozott a gyulai fürdőkomplexumba. Nem véletlen a kedveltsége, hiszen az élményfürdőben több csúszda, élménymedence (számos élményelemmel felszerelve), pezsgőmedence, baba- és gyermekmedence, ugrómedence, rekreációs úszómedence várja a vendégeket egész évben, időjárástól függetlenül. Ezen felül finn szauna, gőzkabin és infraszauna is a látogatók rendelkezésére áll.

Az AquaPalota a Várfürdőbe szóló jegyek mellé váltott kiegészítő belépővel látogatható. Az élményfürdős kiegészítő jegy hétköznap 2600 forintba, hétvégén és a kiemelt időszakokban 2900 forintba kerül. Diákoknak és nyugdíjasoknak ugyanezért 2100 forint, illetve 2400 forint fizetendő. (Amúgy tavalyhoz képest mindössze száz forinttal drágultak ezek a kiegészítő jegyek.) A felnőtt Várfürdő napijegy pedig 4900 forintba, diákoknak és nyugdíjasoknak 4500 forintba kerül a hét minden egyes napján.
Az AquaPalota Élményfürdő hétfőtől vasárnapig 10 és 19 óra között látogatható.
Ide kattintva az Észak-Alföld legolcsóbb gyógyvizes fürdőiről olvashat.



