-
Teljes árú belépő 2300 és 3000 forintért, nyugdíjas jegy 2100 forintért is kapható a Balatonhoz közeli gyógyvizes fürdőkben.
-
Azért a medencekínálat, illetve a nyitvatartási idő szűkösebb ilyentájt, mint a szezonban.
A Balatonnál a közvetlen parti településeken nincsenek gyógyvizes fürdők, azonban a tó 30-40 kilométeres körzetében több olyan fürdő is található, ahol minősített gyógyvízzel töltött medencében is fürödhetünk. Ezek közé tartoznak olyan országosan ismert üdülőhelyek, mint Hévíz, Kehidakustány, vagy éppen Zalakaros. Továbbá a Buzsákon, Igalon, Marcaliban, Tamásiban található termálfürdők is gyógyvizesek.
A Siófoktól 18 kilométerre fekvő Nagyberényben is akad egy gyógyvizet adó termálkút, ami Siófok város tulajdona. A három évvel ezelőtti bezárása előtt ez a víz a siófoki Galerius Fürdőben volt elérhető, illetve a jövő év végére várható újranyitást követően újra lesz ott olyan medence, amit a nagyberényi gyógyvízzel töltenek (más kérdés, hogy ezt nem lehet majd gyógyvíznek hívni, ennek okáról korábban itt írtunk).
A Balaton vonzáskörzetében található gyógyvizes fürdők közül jelenleg hol a legolcsóbbak a belépők? Két fürdő lóg ki ebből a szempontból a sorból. Az egyik a tó délnyugati részétől 14 kilométerre található Marcali Városi Gyógyfürdő. Legutóbb 2022 őszén változtak a jegyáraik, azóta nem emeltek árat.
Felnőtteknek a napi belépő 3000 forintba kerül, gyerekeknek, diákoknak és nyugdíjasoknak pedig csak 2100 forintba. A téli szezonban sajnos nincs nyitva tartó szabadtéri medencéjük (van kinti gyógymedencéjük is, de csak október elejéig volt idén nyitva). A fedett fürdőben úszómedence, tanmedence, egy kisebb gyógymedence és egy jacuzzi üzemel.
Ennél is olcsóbb belépőket kínál a Fonyódtól nagyjából öt kilométerre található buzsáki Csiszta Fürdő. December elején csökkentették a jegyárakat, most egy felnőtt jegy 2300 forintba, a nyugdíjas belépő 2100 forintba, helyieknek 1900 forintba kerül. Azért nem véletlen az árcsökkentés, ugyanis tavaszig kicsit kurtább a napi nyitvatartás, konkrétan 11 és 17 óra között tartanak nyitva a hét minden egyes napján. Viszont vannak ilyenkor is üzemelő szabadtéri medencéik.
A csisztai gyógyvíz hatásáról korábban itt írtunk. A fürdő melletti állomásig közlekedő fényvonatról pedig itt olvashat.