• Néhány termálfürdőben már ezen a héten elindítják az idei szezont, de egy régóta várt újranyitás is megtörténik.

  • Egyes fürdőket a húsvéti hétvégére nyitnak ki.

Néhány termálfürdőt ezen a héten nyitnak meg, illetve most indul majd el a 2026-os szezonjuk. Régóta várt fürdőnyitásra kerül sor Siófokon, hiszen április 1-jétől újra várja a vendégeket a Galerius Fürdő. A megújult, felújított fürdő nyitását sokan várják, hiszen 2021-ben zárták be az élményfürdőt.

A szezonálisan üzemelő termálfürdők általában május elseje táján vagy később nyitnak. A kivételek közé tartozik a Borgátai Termálfürdő. A Sárvár közelében található község fürdőjében ugyanis április első napján indul az idei strandszezon. Jó hír, hogy 2026-ban a tavalyi jegyárakkal várják a fürdőzőket. A borgátai fürdőről nemrég itt írtunk bővebben.

Borgátai Termálfürdő

A húsvéti hosszú hétvégén már látogatható lesz a Jászszentandrási Termálfürdő. Április 3. és 6. között, péntektől hétfőig lesznek nyitva – tavalyi jegyárakkal –, majd jön egy kis szünet és április 27-től kezdődően már a hét minden napján várják a vendégeket. A termálfürdőben hamarosan egy jelentős fejlesztésbe is belevágnak, erről itt olvashat további részleteket.

termálmedence Jászszentandráson

Igazából nem strandnyitás lesz Tiszaföldváron, hiszen a település szabadtéri medencés termálfürdője télen is üzemel. Azonban a strandfürdő kedvelőinek érdemes kihasználni a húsvéti hosszú hétvégét, ekkor ugyanis péntektől hétfőig, 10 és 18 óra között üzemel a fürdő. Ezt követően azonban leállás lesz, mert elkezdődik a nyári szezonra való felkészülés.

Tiszaföldvár Termálstrand egyik medencéje

Szintén nem fürdőnyitás, de említést érdemel, hogy április 2-án megnyitják a Zalakarosi Fürdő gyógykerti gyógymedencéjét. Ez a medence nem üzemel egész évben, legutóbb a téli vakáció idején, valamint pár napig a fürdő szabadtéri élménymedencéjének a meghibásodása alatt nyitották meg. A medence a gyógy- és termálvilág részlegbe szóló kiegészítő belépővel látogatható. Itt írtunk bővebben a medence nyitásáról.

Zala megye Zalakaros gyógyvíz