-
Ár-érték arányban eléggé egyértelmű, hogy melyik fővárosi termálfürdő jelenti most a legjobb választást.
-
Kár, hogy márciusig nagyon korán zárnak.
Budapest legolcsóbb gyógyvizes fürdője, a Dandár már nyár eleje óta zárva tart. (Bár már lehet tudni, hogy nagyjából mikorra várható az újranyitás). Ez azt jelenti, hogy jelenleg a főváros legkedvezőbb jegyárat biztosító gyógyvizes termálfürdőjének a Palatinus Gyógyfürdő számít. Amennyiben nem ragaszkodunk a gyógyvíz cím meglétéhez, akkor még a Csepeli Strandfürdő is szóba jöhet, hisz nagyjából hasonló az árszintjük, mint a Palatinusnak. Bár utóbbiban azért többet kapunk a pénzünkért.
Hogy mit jelent ez forintosítva? A nyári strandszezon vége óta a Palatinusban egy felnőtt belépő hétköznap 3400 forintba, hétvégén és ünnepnapokon 3700 forintba kerül. Diákoknak és nyugdíjasoknak ezért a két jegytípusért 2300 és 2500 forintot kell fizetni.
Nyilván most jóval szűkebb a Palatinus medenceválasztéka, mint nyáron, de azért nem mondanánk rossznak. A fedett fürdőrészben gyógymedence, gyerekmedence, valamint két merülőmedence található. Szabadtéren pedig ülőmedence, úszómedence áll a fürdővendégek rendelkezésére. Jó dolog az is, hogy a jegyár a szaunák használatát is tartalmazza.
Ami kicsit rossz, hogy a Lumina Park miatt elég korán zárnak, a hét minden napján 9 és 16 óra között tartanak nyitva, s ez így marad jövő év tavaszáig.
A Csepeli Strandfürdő jegyárai nagyjából hasonló szinten mozognak. A felnőtt napijegy 3500 forint, nyugdíjasoknak és diákoknak 2800 forint. Csepeli lakcímkártyával ezekből 400-400 forintot lehet faragni. A szauna itt feláras, 1200 forintba kerül. Illetve a csepeli nyugdíjasok hétköznap 12 és 15 óra között ingyen látogathatják a strandfürdőt.
A csepeli fürdő inkább a kerületben élőknek jó választás, hiszen azért a Palatinus kínálata erősebb. Csepelen ugyanis a téli időszakban csak egy szabadtéri termálmedence, valamint egy sátorfedéses úszómedence jelenti a választékot.
Itt néhány egész jó nyugdíjas fürdőbelépős kedvezményről olvashat.