• Pénteken és szombaton számos termálfürdőben elindul a nyári strandszezon.

  • Egy helyen azonban kicsit halasztani kell a nyitást.

Országszerte több, szezonálisan üzemelő termálfürdő is az előttünk álló hétvégén fogja megnyitni a kapuit. Hétfőn írtunk a kitűnő gyógyvízzel rendelkező csornai fürdőről, ahol most szombaton indul a szezon. De ezen felül is számos fürdőnyitás várható.

Kezdjük egy elhalasztott nyitással. A Győr-Moson-Sopron megyei Petőházán található termálfürdő nyitását korábban május 30-ra tervezte az üzemeltető. Azonban a csapadékos májusi időjárás miatt a termálmedence felújítása elhúzódik, így pénteken nem tudnak nyitni. Később közlik a szezonkezdet pontos időpontját.

Az Albertirsai Gyógyvizű Fürdő nyitása május 30-án esedékes. Amennyiben kedvező lesz az őszi időjárás, akkor csak szeptember végén zárják a termálfürdőt. A Somogy megyei Nagyatád jól el van látva fürdőkkel. Van egy patinás, klasszikus gyógyfürdőjük, uszodájuk, valamint egy szezonálisan üzemelő termálstrandjuk is (lenti képen). Utóbbi május 31-én, azaz most szombaton nyitja meg a kapuit.

gyógymedence a nagyatádi strandfürdőben

A Baranyában található Sellye Városi Termálfürdő nyitása is május 31-én lesz. Másnap, június 1-jén pedig gyermeknapi programokkal is várják a fürdőzőket.

Ahogy már írtuk, május 31-én nyitják meg a Balatonhoz közeli Tapolcán található termálstrandot, valamint Lakiteleken a Tősfürdőt is. Május 30-tól, péntektől kezdődően fogad vendégeket a Tiszavasvári Termálfürdő.

A budapesti Palatinus fürdőben május 31-én indul a főszezon. Ez újabb medencék nyitása mellett a jegyárak változásával is együtt jár. Erről itt olvashat.

Palatinus fürdő Margaréta medence