• Ősszel egy időre bezárják a Gellért Gyógyfürdőt; a legmagasabb árbevételű hazai gyógyfürdő; a Hagymatikum vendégforgalma; hosszabb üzemszünet néhány termálfürdőben; változások Csiszta Fürdőn; olcsó dunántúli gyógyvizes fürdők nyugdíjasoknak; észak-alföldi fürdőtipp.

  • Itt a heti termálfürdős hírösszefoglalónk, hogy ne maradjon le semmilyen fontos információról.

A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. idei üzleti tervéből derült ki, hogy az idei utolsó negyedévben a Gellért Gyógyfürdő bezárását tervezik. Ezzel párhuzamosan pedig elkezdődik a patinás fürdő felújítása. A Fővárosi Közgyűlés a héten el is fogadta az üzleti tervet, így nagy valószínűséggel októberig látogatható még a gyógyfürdő.

Szintén a fentiek kapcsán derült ki, hogy tavaly is hatalmas bevételt – 13,1 milliárd forintot – ért el a Széchenyi Gyógyfürdő. Ez akkora összeg, hogy ha a Széchenyit egy külön cégbe szerveznék ki, akkor is ez lenne az ország legnagyobb árbevételű fürdővállalata.

A tavalyi év legnagyobb fürdős újdonságának a makói Hagymatikum Gyógyfürdő új részlege számított. Kiderült, hogy a vendégforgalmi adatok alapján sikeresnek tekinthető-e a fürdőfejlesztés. Erről itt olvashat.

Néhány fürdőben hosszabb üzemszünet kezdődik a jövő héten, illetve április közepén. Karbantartás miatt ezek a fürdők egy hónapig (némelyik tovább) is zárva lesz.

pezsgőfürdő medence illu

A Csiszta Fürdő ilyentájt szokott átállni az egész napos nyitvatartásra. Tavaly már március végén megtörtént a váltás, idén egy héttel többet kell erre várni. Itt megtudhatja, hogy milyen jegyárakkal várják majd a fürdőzőket.

A Dunántúlon egyes gyógyvizes fürdők 1500-2100 forint közötti áron kínálják a nyugdíjas belépőket – mindenféle akció nélkül. Merrefelé találhatók ezek a fürdők? Ide kattintva akár egy térképen is megnézheti.

Kitűnő termálfürdőt rejt az egyik észak-alföldi város. Melyik fürdőről van szó? Itt elolvashatja.

Olvassa el az előző heti fürdős hírösszefoglalónkat is.