A hévízi gyógyvíz a betegségek megelőzésére is alkalmas, de mi van akkor, ha már kialakultak a panaszok? Összegyűjtöttünk öt betegséget, illetve betegségcsoportot, amelyekre biztosan jó hatással van a Tófürdő vize.
1. Bechterew-kór: a betegség tüneteinek az enyhítésében segíthet a gyógyvíz, de fontos megjegyezni, hogy az ízületek heveny gyulladása esetén nem alkalmazható a fürdőkúra. A gyógyvízben való fürdés hatása megsokszorozódik, ha a betegek víz alatti gyógytornában, illetve gyógymasszázsban is részesülnek.
2. Bőrbetegségek: a tapasztalatok szerint egy hévízi kúra után nem csak a bőrbetegek tapasztalnak kedvező változást, hiszen mindenféle bőrtípus esetén előnyös, hogy a gyógyvíz normalizálja a faggyúelválasztást, segíti a sebgyógyulást. Ez a gyakorlatban simább, bársonyosabb bőrt eredményez. A már kialakult betegségek esetén a vízben található, gyulladáscsökkentő hatású kén játszik fontos szerepet. A bőrbetegségek közül a kénes gyógyvizek kifejezetten hatékonyak a pikkelysömörös betegeknél.
3. Csontritkulás: a víz összetevői a bőrön át felszívódnak, amelyek előnyös hatással bírnak a csontépülésre. Tavasztól őszig, napos időben a Tófürdőben történő szabadtéri fürdőzés már csak azért is jó hatású, mert a bőrben a napfénytől D-vitamin termelődik, ami elősegíti a kalcium felszívódását.
4. Ízületi gyulladások: a Tófürdő vize radont tartalmaz, ez a bőrön át felszívódva serkenti a mellékvese hormonok képződését, aminek természetes gyulladás- és fájdalomcsillapító hatása van. A víznek ez a hatása nem csak az ízületet, hanem a szervezet egyéb részeit érintő gyulladások esetén is előnyös.
5. Ízületi kopások: a vízben lévő kén különösen jó hatású lehet az ízületi problémák esetén. A kén ugyanis be tud épülni a porcszövetekbe, ami különösen a kopásos panaszokat enyhíti.
Mindegyik betegségnél igaz, hogy a hévízi gyógyvíz kúraszerűen alkalmazva nem csak időszakosan, hanem akár hosszú hónapokra is megakadályozza a panaszok újbóli kialakulását.