-
Az elmúlt esztendőben 13,1 milliárd forint árbevételt ért el az egyik magyarországi gyógyfürdő.
-
A fürdő éves vendégforgalma megközelítette az 1,4 millió főt.
A fővárosi fürdők többségét üzemeltető Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. tavalyi beszámolója szerint a Széchenyi Gyógyfürdő továbbra is külön kategóriát képvisel a hazai fürdők mezőnyében. Egészen elképesztő vendégforgalmi és árbevételi számokat produkál egymagában.
A patinás Széchenyi Gyógyfürdő tavalyi vendégforgalma 1.374.692 főt tett ki, ami kismértékű növekedést jelent a 2023-as 1.365.913 főhöz képest. A Budapest Gyógyfürdői Zrt. által üzemeltetett összes fürdő együttes vendégforgalma tavaly 3,9 millió volt, azaz a Széchenyi hozta a vendégforgalom 35 százalékát. Árbevétel terén azonban még ennél is többet…
A Széchenyi ugyanis 2024-ben 13,1 milliárd forint árbevételt produkált (egy évvel korábban 11,5 milliárd forintot ért el), azaz a társaság teljes árbevételének majdnem pontosan a felét hozta.
Ennek a jelentősége akkor látszik igazán, ha megnézzük a második legtöbb pénzt termelő – idén elvileg bezáró – Gellért Gyógyfürdő adatait: tavaly 4,2 milliárd forint árbevételt ért el. A Széchenyi ennek több mint a háromszorosát hozta. A Palatinus fürdő évi 1,4 milliárd forintos árbevételének pedig majdnem a tízszeresét.
Amennyiben a Széchenyi Gyógyfürdőt egy külön cégbe szerveznék ki, akkor ez lenne a legnagyobb árbevételű hazai fürdővállalat.
A Széchenyi gyógyászatának 2024-es vendégszáma 51 ezer főt tett ki, amivel már kevésbé domináns ezen a téren, hiszen ez a társaság teljes gyógyászati forgalmának nagyjából a negyede. Ezen a téren egyébként a Lukács Gyógyfürdő volt tavaly a fővárosi listavezető, ott 83 ezer fő vett igénybe gyógyászati kezelést.
Bár sok pénzt hoz, költeni is kell a Széchenyi Gyógyfürdőre. Itt olvashat arról, hogy idén milyen fejlesztéseket terveznek.
Itt pedig arról olvashat, hogy miért zárják be októberben a Gellért Gyógyfürdőt.