-
Már elkezdődött az egykori Gellért Hotel átépítése, amit 2027-ig luxusszállodává fejlesztene a tulajdonosa.
-
Mint kiderült, saját fürdőrészleget építenének külön a hotelnek.
A patinás Gellért Gyógyfürdő és a Gellért Hotel egy épületegységet alkot, azonban már régóta más-más tulajdonoshoz tartoznak. A gyógyfürdő a fővárosé és a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. működteti. A szálloda sokáig a Danubius Hotels lánchoz tartozott, de 2019-ben eladták az Indotek Groupnak.
Az Indotek a hotel teljes körű felújítását ígérte, de igazából nem nagyon haladtak vele. Eleve csak 2021 végén zárták be a szállodát, majd 2022-ben a BDPST Groupnak értékesítették az ingatlant.
Eleinte úgy volt, hogy a szálloda és a fürdő felújítását összehangolják és a Gellért Gyógyfürdőt is bezárják. Utóbbira végül nem került sor. Technikailag megoldották, hogy egymástól függetlenül lehessen fejleszteni a szállodát és a fürdőt.
Bár adná magát valamiféle együttműködés, de úgy tűnik, hogy a hotel inkább maga gondoskodna egy saját fürdőrészlegről. Legalábbis ez derült ki a HVG cikkéből, amiben a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének közgyűléséről számoltak be. Az eseményen Orbán Ráhel, a BDPST Koncept ügyvezetője ismertette az elképzeléseiket.
Ezek közül, ami számunkra a legérdekesebb:
„A megújuló hotel wellnessrészlegében saját termálfürdőben gondolkodnak, a szomszédos, budapesti önkormányzati tulajdonban lévő Gellért Fürdőtől függetlenül.”
A szálloda üzemeltetésével egyébként a Mandarin Orientalt bízták be, a hotel neve Mandarin Oriental Gellért lesz. A 134 szobás, 34 lakosztályos új luxushotel a tervek szerint 2027-től várja vendégeit.
Az új Gellért luxushotel lesz, a célközönséget így a vagyonosabb vendégek jelentik. “A minőségi turisták a tengerentúlról érkeznek” – mondta ezzel kapcsolatban Orbán Ráhel, aki szerint az amerikaiak piacát már Budapest legjobb szállodája, a Four Seasons uralja, ezért a Gellért inkább a keleti turistákat szeretné magához csábítani. A minőségi turisták mellett az szól, hogy hosszabb ideig tartózkodnak a városban és több pénzt is költenek – magyarázta.
Elképzelhető, hogy megoldódhat a zárva tartó Király Gyógyfürdő helyzete? Erről itt olvashat.