-
A közelmúltban egy szakbizottság ellenőrizte, hogy az Aquarius Élmény- és Parkfürdő továbbra is megfelel-e a korábban kiadott ötcsillagos minősítésnek.
-
A Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdőn található létesítmények még 2021-ben gyógyfürdő, élményfürdő és strandfürdő kategóriákban kapták meg a legjobb minősítést.
A Magyar Fürdőszövetség által működtetett „Fürdők Nemzeti Tanúsító Védjegyrendszere” keretében 2014 óta elnyerhető minősítés nem örök életre szól. Egy kijelölt bizottság ötéves ciklusokban rendszeresen ellenőrzi a fürdőket, hogy megfelelnek-e a korábbi minősítésnek, esetleg javultak, vagy romlottak-e az aktuális körülmények.
Az Aquarius Élmény- és Parkfürdő kapcsán a legutóbbi felülvizsgálat során három kategóriában ismét megerősítették a 2021-ben elnyert legmagasabb, ötcsillagos minősítését – olvasható Nyíregyháza honlapján. A 2021-ben megszerzett ötcsillagos minősítését gyógyfürdő, élményfürdő és strandfürdő kategóriában érték el.
„2016 után 2021-ben ismét elnyertük az ötéves minősítést. Most zajlott egy utóellenőrzés, amelynek keretében azt vizsgálták, hogy továbbra is megfelelünk-e a minősítés kiadásakor teljesített követelményeknek. Örömmel jelentem, hogy a Sóstó-Gyógyfürdők Zrt. továbbra is megfelel ezeknek a szempontoknak, így továbbra is birtokolja ezt a címet” – mondta Matavovszky Dániel, a nyíregyházi fürdővállalat vezérigazgatója.
A védjegy minősítésének alapja a rendkívül részletes és szigorú szempontrendszer, amely magában foglalja a telepítési, műszaki és higiénés feltételeket, a szolgáltatások választékát és színvonalát, valamint a humán felkészültségi és szakképzettségi követelményeket. A bizottság vizsgálja a fürdők fekvését, környezeti adottságait, megközelíthetőségét, infrastruktúráját, a medencék kialakítását és felszereltségét, a gyógykezelések választékát és színvonalát, valamint számos egyéb szempontot, beleértve a vendéglátás színvonalát és a hulladékkezelést is. Ezeket vették sorra az Aquarius esetében is.
„A minősítés során több szempontot vizsgálnak, mivel ez egy szakmai értékelés. Ellenőrzik a vízminőséget és a vízmintavételek eredményeit. Emellett a munkavállalók képzettségét és nyelvtudását is figyelembe veszik. Fontos szempont továbbá az általános higiéniai feltételek, a létesítmények tisztasága, valamint a szolgáltatások színvonala. Vizsgálják, történt-e változás a szolgáltatások között, például bevezettünk-e új szolgáltatást vagy eltávolítottunk-e valamit. Mindezek alapján egy szakmai stáb adja meg a minősítéseket” – tette hozzá a vezérigazgató.
Itt minderről egy videót is megnézhetnek: