• Jelentős átalakuláson van túl a Szarvasi Gyógyfürdő, ahol a közelmúltban újraindultak a fürdőgyógyászati kezelések, de egy országos szinten egyedülálló újdonságot is bevezetnének.

  • Kiss Attila, a fürdő marketingmenedzsere elmondta azt is, hogy milyen jellegű további fejlesztésekben gondolkodnak és melyek az erősségeik.

– Hogyan alakult a gyógyfürdő szempontjából az elmúlt időszak?
– Egész komoly változások történtek a fürdő működése kapcsán. A tulajdonos önkormányzat a Szarvasi Gyógyfürdőt korábban üzemeltető Szarvasi Gyógy-Termál Kft.-t beolvasztotta a Szarvasi KOMÉP Kft.-be, ami a városgazdálkodási tevékenységet végzi. A beolvadás miatt minden engedélyünket, köztük a gyógyászattal kapcsolatosat is meg kellett újítani. Ezt a közelmúltban szereztük meg, de emiatt egy ideig nem voltak elérhetők a gyógyászati szolgáltatások.

– Mennyi ideig nem voltak gyógykezelések a fürdőben?
– Nagyjából öt hónapig. A folyamatban lévő kezelések kifuthattak, de újakat nem tudtunk indítani néhány hónapig. Most viszont már újra fogadjuk a betegeket. Sőt, szeretnénk fellendíteni ezt a területet. Azt is meg kell említeni, hogy az Úszó Nemzet Programnak is része a fürdő, ami fontos bevételt jelent, hiszen jelentős támogatással jár.

Kik adják a fürdővendégek körét?
– Most télen készítettünk erről egy felmérést a látogatóink körében. Fürdővendégeink döntő része, egészen pontosan 80 százaléka szarvasi lakos. Kiderült az is, hogy az egyik erősségünknek tartják a személyzet kedvességét és figyelmességét, valamint a tisztasággal is nagyon elégedettek a vendégeink.

Szarvasi Gyógyfürdő

– A nyári időszakban mennyire más a vendégkör?
– Sok más fürdőnél a nyári időszak hozza a legnagyobb vendégszámot, de nálunk ez másként alakul, ugyanis nincs szabadtéri része a gyógyfürdőnek. Szarvas idegenforgalmi központ, rengeteg nyári turistával, viszont a döntő többségük a Körös-partra érkezik. Így a fürdőlátogatók száma nálunk nyáron kevesebb, mint télen. Egyébként ezen belül az úszóvendégek száma nagyjából állandó szinten van egész évben, a szaunázni, gyógyulni vágyók vannak többen a téli időszakban.

– Mennyire céljuk az, hogy a nyári turistaforgalomból jobban profitáljon a fürdő is?
– Az elmúlt időszakban sokkal színesebbé tettük a fürdő programkínálatát, amit a jövőben is folytatunk. Nyitottunk a nyugdíjasok felé, nekik szóló programokkal, de úszóversenyekben, éjszakai rendezvényekben, filmvetítésekben is gondolkodunk. Ezen felül egy országosan egyedülálló szolgáltatást is elindítanánk a közeljövőben, ami a turisták számára is vonzó lehet, de erről bővebbet még nem mondanék.

Szarvasi Gyógyfürdő sárkányhajó verseny

– Szabadtéri fürdőfejlesztésben gondolkodnak?
– Ezzel kapcsolatban több terv is született az elmúlt években, de az nagy kérdés, hogy lesz-e olyan pályázati forrás, amiből megvalósítható. Régebben volt egy olyan elképzelés, hogy a gyógyfürdővel szembeni üres területen lennének szabadtéri medencék. Ez nem biztos, hogy a legjobb megoldás, jelenleg inkább abban gondolkodunk, hogy valamilyen kisebb fejlesztéssel hasznosítani tudjuk a meglévő fürdő udvart. Ez jelenthet medence fejlesztést és kültéri szauna fejlesztést is, ahol már szauna szeánszokat is lehet szervezni. A jelenlegi üzemeltetési struktúra olcsóbbá tesz egy-egy ilyen beruházást.

Szarvasi Gyógyfürdő főépület