-
Harminc évvel ezelőtt értékesítették a keceli strandfürdőt. A létesítmény új tulajdonosa viszont jó tíz évvel később bezárta a termálvizes fürdőt.
-
A város egy 2020-ban indított per révén próbálta visszaszerezni a fürdőjét.
Benedeczki Tamás, a Bács-Kiskun vármegyei Kecel tavaly megválasztott polgármestere a Facebook-oldalán osztotta meg a „fürdőperrel” kapcsolatos friss információt.
Dióhéjban ennek az előzménye az volt, hogy a település 1995-ben értékesítette a tulajdonában lévő strandfürdőt, ahol akkor két meleg vizes medence, egy nagymedence és étterem is volt. A vételár mindössze nyolcmillió forintot tett ki, cserébe a vevő vállalta, hogy 2025-ig működteti a fürdőt. Végül azonban 2006-ban bezárták a létesítményt, ami azóta is zárva tart. 2020-ban az akkori keceli városvezetés úgy döntött, hogy megpróbálja peres úton visszaszerezni az egykori fürdőjét. Ez a per zárult most le.
Mint Benedeczki Tamás által megosztott közleményben olvasható:
„Kecel Város Önkormányzata eladóként 1995. december 11-én szerződést kötött a Korona Sport és Strandfürdő Kft. vevővel az önkormányzati tulajdonú keceli 157 hrsz-ú egyéb építési terület, a keceli 158/4 hrsz-ú strandfürdő, valamint a keceli 158/3/A hrsz-ú beépített terület megjelölésű ingatlanok adásvétele tárgyában. A Képviselő-testület 36/2020. számú határozatának megfelelően az önkormányzat pert indított a fenti szerződés hatálytalanságának megállapítása (bontó feltétel bekövetkezte) és az eredeti állapot helyreállítása iránt.”
A per azonban Kecel szempontjából nem alakult túl jól:
„A Kecskeméti Törvényszék 2.Gf.20.530/2024/4. számú, Kecel Város Önkormányzata felperes által a Korona Sport és Strandfürdő Kft. alperes ellen szerződés hatálytalanságának megállapítása és eredeti állapot helyreállítása iránt indított perben hozott másodfokú jogerős ítéletének felülvizsgálattal támadott rendelkezéseit a Kúria Gfv.V.30.299/2024/4. számú ítéletével hatályában fenntartotta, a fentiekre tekintettel az önkormányzat keresetét elutasították, a „fürdőper” néven ismertté vált folyamat lezárult, további felülvizsgálatnak helye nincs.”
„Kecel Város Önkormányzata a magyar bíróságok döntéseit tiszteletben tartja, Benedeczki Tamás polgármester a döntés kézhezvétele után haladéktalanul felvette a kapcsolatot a cég vezetőjével, az egyeztetésen a fürdővel kapcsolatos jövőbeni elképzelésekről is szó esett” – zárul a közlemény.