-
Találni még olyan gyógyfürdőket az országban, ahol egy teljes árú belépőjegyet 2000 és 2500 forint közötti, egy nyugdíjas napijegyet 1200 és 2000 forint közötti áron megvásárolhatunk.
-
A legolcsóbb gyógyfürdők többsége az Alföldön található.
A magyarországi gyógyfürdő-kínálatra nem lehet panasz. Vannak közöttük óriási fürdőkomplexumok, rendkívül széles medence- és gyógyászati kínálattal, bár nem kimondottan olcsó belépőárakkal. Ugyanakkor azok is találhatnak jó kis gyógyfürdőket, akik kevesebbet szánnak belépőre és beérik egy szűkebb – de ettől függetlenül sokszor egész korrekt – szolgáltatási palettával.
Összegyűjtöttük azokat a magyarországi gyógyfürdőket, amelyek most nyáron a legolcsóbb felnőtt jegyárakat kínálják. A „most nyáron” kitétel fontos, ugyanis egyes gyógyfürdők a szezonon kívüli időszakban kedvezőbb árú jegyeket kínálnak (például Nádudvaron, vagy éppen Kabán). Cserébe rövidebb a nyitvatartás, illetve a medenceválaszték sem teljes.
Az „olcsóság” határát 2500 forintban húztuk meg, ami a teljes árú felnőtt belépőkre vonatkozik. Azon belül is a nem helyi lakosok számára biztosított jegyárra. A lentiek közül ugyanis számos gyógyfürdő kedvezményt biztosít a helyi lakosoknak.
Azt fontos hangsúlyozni, hogy most kifejezetten a gyógyfürdő minősítéssel rendelkező fürdőket vettük sorra. A közbeszédben szélesebb körben használják a „gyógyfürdő” kifejezést, gyakorlatilag minden termálvizes/gyógyvizes fürdőt így hívnak. Ugyanakkor a termálfürdő és gyógyfürdő nem egymás szinonimái, csak nagy a közös halmazuk. A gyógyfürdő címet egy külön minősítési eljárás során kaphatják meg a fürdők.
A kaposvári Virágfürdő gyógyfürdő részlege. Egy nagyobb fürdőkomplexum része a gyógyfürdő, ahová külön is váltható belépő. Pont befér a 2500 forintos „limitünkbe”, ugyanis teljes áron 2500 forintért kínálják a belépőket, az ifjúsági és nyugdíjas jegy ára pedig 2000 forint.
Nádudvari Gyógyfürdő. Egy felnőtt belépő 2400 forintba, a diák és nyugdíjas jegy 1800 forintba kerül. Nemrég írtunk róluk kicsit bővebben, ezt itt olvashatja.
Nosztalgia Strandfürdő – Egerszalók. Nem önálló fürdő, hanem a gyógyfürdő minősítéssel is rendelkező Saliris része, viszont egész kedvező jegyárakat kínálnak. A felnőtt napijegy 2400 forint, nyugdíjasoknak 2000 forint.
Kabai Gyógyfürdő. Nagyon jó szabadtéri medencés gyógyfürdő, nem messze Hajdúszoboszlótól. A felnőtt napijegy 2400 forintba, diákoknak és nyugdíjasoknak 1800 forintba kerül. Itt egy friss videót is megnézhet a kis gyógyfürdőről.
Püspökladányi Sárrét Kincse Gyógyfürdő. Nemrég emeltek árat, de még így is kiváló ár-érték arányú szolgáltatást nyújtanak. A felnőtt napijegy 2250 forintba, nyugdíjasoknak és diákoknak 1850 forintba, gyerekeknek 1250 forintba kerül. Az idei szezon elején itt írtunk róluk.
Tótkomlósi Rózsa Gyógyfürdő. 2023-ban szerezték meg a gyógyfürdő minősítést. Náluk a felnőtt napijegy ára 2200 forint, diákok és nyugdíjasok pedig 1500 forintért válthatnak belépőt.
Kisteleki Gyógyfürdő. 2024 óta viselhetik a gyógyfürdő címet. A felnőtt belépő 2000 forint, a diák és nyugdíjas jegy 1200 forintba kerül.
Szentesi Gyógyfürdő. A kórházhoz tartozó fürdőben a teljes árú belépő ára 2000 forint, diákoknak és nyugdíjasoknak 1500 forint.
+1 tipp. A celldömölki Vulkán Gyógy- és Élményfürdőben alapesetben drágábbak a felnőtt belépők 2500 forintnál. Azonban már jó ideje van egy napi kedvezményük. Ez azt jelenti, hogy a hét bizonyos napján vagy napjain jóval olcsóbbak a jegyek. Jelenleg szerdánként kínálnak kedvező árú belépőket. Ekkor a felnőtt jegy 1900 forintba, a nyugdíjas napijegy 1300 forintba kerül.
Itt olvashat arról, hogy milyen jegyárral nyitott újra Gyopárosfürdő.