Nemcsak a nyári szezonban van kereslet az apartmanokra, hanem ősszel és télen is vannak közkedvelt üdülőterületek. Ilyen például a termálfürdők, illetve népszerű túraútvonalak vonzáskörzete. Vannak, akik a hűvösebb évszakokban szívesen töltik a szabadidejüket a természetben, amikor a hőség, és a rovarok már nem zavaróak. Ezért érdemes egész évben karbantartani a kiadó apartmanházunkat, hogy a hidegebb évszakokban is szert tehessünk a passzív jövedelmünkre.

Fontos a minőség

Egyértelmű, hogy minél jobb állapotú egy apartman, annál több pénzért lehet kiadni. Viszont idővel a használat miatt minden ingatlan leamortizálódik valamilyen szinten. Ezért érdemes folyamatosan karbantartanunk az épületet, kicserélni azt, ami megrongálódott, apró javításokat, felújításokat végrehajtani. Sokkal gazdaságosabb, ha apránként van rendbetéve egy ingatlan, és nem várjuk meg, amíg már komoly javításokra, nagyobb anyagi befektetéseket igénylő cserékre van szükség. Időnként azonban érdemes komolyabb felújítást végezni, mert egy-egy ilyen befektetés gyorsan megtérül, és tartósan növeli az apartman értékét.

Újítsuk fel!

Mivel kezdjük? Milyen sorrendben haladjunk? Mi az, amit semmiképp ne hagyjunk ki? Nézzük a részleteket!

Szigetelés

Habár a szigetelés önmagában vizuálisan nem javít az ingatlan megjelenésén, az egyre növekvő energiaárak miatt sokat spórolhatunk vele, és összességében komfortosabb is lesz az apartman. Első lépésként a nyílászárókat érdemes cserélni, vagy legalább felújítani, mert itt nagyon könnyen tud rengeteg hő megszökni. Ezután a ház homlokzatát, alapzatát, a födémet és a padlásteret érdemes szigetelni, ásványgyapottal vagy más szigetelőanyaggal. Az ásványgyapotok amellett, hogy remek szigetelő hatással rendelkeznek, hangszigetelnek is, ami igen fontos szempont lehet egy üdülésre használt épületnél.

apartman ház

Fessük le a falakat!

Ez akár lehetne az első pont is, hiszen elengedhetetlen, hogy időközönként ki legyen festve. Ugyanakkor ha szigetelésbe kezdünk, akkor a festés úgyis csak ez után következhet – így ezt egy ilyen ütemterv mellett érdemes csinálni.

Cseréljük ki a bútorokat!

A kevesebb néha több elve itt is érvényesül. Sokkal jobban mutat és kellemesebb hatást kelt, ha minimális, de egymáshoz passzoló berendezés van a házban. Lehet, hogy sokkal drágább az az antik szekrény, vagy az a bőrfotel, ami eddig ott volt, de szedett-vedett látszata van.

Olyan berendezést érdemes beszerezni, ami nemcsak passzol egymáshoz, de szükség esetén könnyen cserélhető, vagy bővíthető. Tehát fekete, fehér, szürke, vagy natúr fa színűeket. Ezeket jól tudjuk kombinálni, kiegészítőket választani hozzájuk. Egy egyedi színárnyalatú fa szekrényhez nehezen lehet találni hozzáillő dohányzóasztalt, ha nem készletben vesszük. Egy fehér szekrényhez fehér asztalt találni viszont nem lehet probléma.

Modernizáljuk a berendezést!

Nem kell távirányítható okosotthont varázsolni a házból, de az lényeges, hogy az ott lakók – vagy bérlők – kényelmét biztosító berendezési tárgyak jól és minél egyszerűbben működjenek. Kotyogós kávéfőző helyett például szerezzünk be modernebb kávégépet, legyen jó állapotú a mikrosütő, rendelkezzen a konyha vízforralóval, legyen stabil WIFI. Ezeket mindenki használja, és sokat nyom a latba, hogy mennyire ítéli a vendég jól felszereltnek, kényelmesnek a helyet.

Tegyük rendbe a kertet !

Nem kell miniarborétumot létrehoznunk mindenféle dísznövénnyel, elég ha a gyep rendezett és nem gazos az udvar. De sokat dobhat a hangulaton egy sütögetőhely kialakítása is egy kényelmes terasszal. Ezek plusz programlehetőséget is adnak, ami színesítheti az apartmanban eltöltött időt.

Szezonális dekoráció

Ez ugyan nem tartozik a felújítás témakörébe, de sokat emelhet az apartman hangulatán, ha követjük az évszakokat, a szezonális aktualitásokat, és eszerint dekoráljuk a házat. Az adott évszakban nyíló vágott virágokat tehetünk vázákba, az évszak színeihez illő kiegészítőket, asztaldíszeket használhatunk. A húsvét, a halloween és a karácsony egyaránt remek ötleteket adhatnak, amivel feldobhatjuk a környezetet. Nem kell túlzásokba esni, nem az a lényeg, hogy minél látványosabb díszítést hozzunk létre, hanem az, hogy egy kis odafigyeléssel még meghittebb hangulatot varázsoljunk.

Ahhoz, hogy minél többet ki tudjunk hozni az apartmanunkból, sokszor nem kell más, mint egy kis energiát és minimális tőkét rászánni. Persze előállhat olyan helyzet is, amikor már érdemes befektetésként gondolni az apartmanra, és belefogni egy nagyobb felújításba a bevételek későbbi növelése érdekében.