-
Pest megyétől Zaláig több fürdőben is elindul a nyári üzem.
-
Sok helyen az egész évben működő fürdők kínálata bővül szabadtéri medencékkel.
Erre a hétre is jut néhány strandnyitás. Egyes fürdők most lesznek idén először nyitva, máshol mostantól állnak a vendégek rendelkezésére az egész évben üzemelő létesítmények strandi medencéi.
Az Abonyi Termálfürdőben már a mai napon elindult a 2026-os szezon. Itt bővebben is írtunk róluk. Korábban szoktak nyitni, de idén jó néhány fejlesztést is megvalósítottak a Pest megyei termálfürdőben, ezért csúszott egy kicsit a szezonkezdet.
Június 19-től, péntektől várja a fürdőzőket a balmazújvárosi Kamilla Gyógyfürdő szabadtéri részlege. Ide külön strandi belépők is válthatók.

Június 20-ra, a tanítási szünet első napjára időzítik több helyen is a szezonkezdetet. Ezek közé tartozik a Bábolnai Fürdő, náluk az egész éves kínálat most élménymedencével és gyermekmedencével, valamint egy vizes játszótérrel bővül. Szintén szombaton nyitják meg a Bükkszéki Gyógyfürdő strandját. Ezen a napon lesz nyitva idén először a Hatvani Strandfürdő is.
Szombaton nyitják meg a Letenyei Termálfürdőt is. A Zala megyei fürdőt hosszú szünet után tavaly nyáron nyitották ki újra. Illetve ugyancsak június 20-tól várja a fürdőzőket Szombathelyen a Tófürdő.

Sokan várják már Jászapátiban a Tölgyes Strandfürdő nyitását. A város, illetve a fürdő vezetői rajta vannak az ügyön, de egyelőre nincs pontos dátum. Erről nemrég itt írtunk.



