• Egy 70 éves férfi elektromos kerekesszékével a Hévízi-kifolyó zsilipjénél a csatornába borult. Ezen a részen elvileg tilos a fürdőzés.

  • A rendőrség ismét arra hívja fel a figyelmet, hogy mindenki csak a kijelölt fürdőhelyeket használja. Más kérdés, hogy illegális fürdőzők nélkül lehet, hogy megfulladt volna a vízbe eső férfi.

A nyári melegben sokan keresik fel a természetes vizeket, azonban nem minden hely alkalmas vagy engedélyezett a fürdőzésre. A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság arra figyelmeztet, hogy a tiltások figyelmen kívül hagyása súlyos balesetekhez vezethet.

Július 1-jén délelőtt egy 70 éves szentesi férfi elektromos kerekesszékével a Hévízi-kifolyó zsilipjéhez ment strandolni, ahol egyébként tilos a fürdőzés. A férfi a csatorna lejtős partján elvesztette uralmát a jármű felett, és a vízbe borult. A mozgássérült férfit a csatornában tartózkodók mentették ki. A rendőrség kiemelte, hogy ők is olyan helyen tartózkodtak, ahol egy jól látható tábla tiltja a vízbe lépést.

A rendőrök a nyári időszakban rendszeresen ellenőrzik azokat a helyeket is, ahol a fürdőzés tilos. A hatóság arra kér mindenkit, hogy a vízi balesetek megelőzése érdekében kizárólag a kijelölt fürdőhelyeken menjenek a vízbe, és tartsák be a biztonsági szabályokat.

Hévízi-lefolyó kifolyó csatorna

A Hévízi-tó felesleges vizét elvezető csatorna esetében régóta problémát jelent a fürdőzés, ami elvileg tilos, de a hatóságok – jellemzően – nem abajgatják az ottani fürdőzőket. Néhány éve felmerült, hogy itt egy hivatalos szabadstrandot alakítsanak ki. Erről tárgyalt is a keszthelyi képviselő-testület (közigazgatásilag ez a terület hozzájuk tartozik), de arra jutottak, hogy természetvédelmi okokból hivatalosan ezt a részt nem lehet strandnak kijelölni.

Hévízi-lefolyó kifolyó csatorna

Az 1960-as években egyébként még egész nagyszabású tervek voltak a Hévízi-lefolyó strandként történő hasznosítására. Erről itt írtunk korábban.